Lokalizacja
Park przy Dzielnicowym Domu Ludowym
Opis projektu
Projekt polega na budowie tężni solnej w Parku przy Dzielnicowym Domu Ludowym w Polance
Uzasadnienie projektu
Tężnia pełni rolę naturalnego inhalatorium jodowego. To sanatorium w wielkim mieście. Praca tężni polega na wytwarzaniu aerozolu solnego w formie mgły. Generator wytwarzający aerozol powinien mieć stosowny certyfikat o leczniczych właściwościach. T
Tężnia będzie ogólnodostępnym obiektem przeznaczonym do inhalacji terapeutycznych.
Zalecaną formą inhalacji jest wykonywanie okrążeń wewnątrz tężni w wolnym, spacerowym tempie przez 30-45 minut.
Sól poprzez uruchomienie procesu fagocytozy wspomaga odżywianie tkanek i resorpcję ognisk zapalnych. Skutkuje to zlikwidowaniem procesu zapalnego i pobudzeniem procesów odpornościowych. Sól ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Upłynniając jednocześnie wydzielinę oczyszcza układ oddechowy z zalegającego śluzu. Poprawia to wydolność oddechową, a co za tym idzie wydolność całego organizmu.
Przy projektowaniu i realizacji tężni można wykorzystać dotychczasowe doświadczenia Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola.
dzieci
młodzież
dorośli
seniorzy
osoby z niepełnosprawnością
Zasady dostępności projektu
Cało dobowe
Projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach
Lp. | Część składowa | Łączny koszt |
---|
1 | Utrzymanie | 10 000 zł |
Status projektu
Odrzucony formalnie
Uzasadnienie
Działając na podstawie § 2 ust. 11 w związku z ust. 15 Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krosna /dalej Regulamin/, stanowiącego załącznik do uchwały Nr IX/248/19 Rady Miasta Krosna z dnia 30 maja 2019 r. w sprawie konsultacji społecznych dotyczących budżetu obywatelskiego Miasta Krosna (Dz. Urz. Woj. Podkarpackiego z 2019 r., poz. 3373) informuję, że złożony wniosek nie został oceniony pozytywnie z uwagi na niespełnienie wymogu, o którym mowa w § 2 ust. 10 pkt 8 Regulaminu ze względu na zgłoszoną lokalizację obiektu w parku przy Dzielnicowym Domu Ludowym w Polance, który został objęty podpisaną przez Gminę Miasto Krosno umową o dofinansowanie Projektu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 „Rewitalizacja obiektów użyteczności publicznej w celu nadania im nowej funkcji społecznej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr „VI Spójność Przestrzenna i Społeczna”. Wskazany we wniosku obszar objęty jest wymogiem zachowania trwałości Projektu - w związku z czym brak jest możliwości realizacji zgłoszonego w projektu w ramach jednego (najbliższego) roku budżetowego. Zapraszam do odwiedzenia strony internetowej: https://krosno.budzet-obywatelski.org oraz składania wniosków w kolejnych edycjach budżetu obywatelskiego Miasta Krosna.